четвер, 3 грудня 2015 р.

Паралелі та географічна широта



Тема. Паралелі та географічна широта.
 Мета: продовжувати формувати систему знань учнів  про географічну карту; формувати поняття „географічна широта”; розвивати первинні практичні навички визначення географічної широти; поглибити і закріпити практичні вміння  учнів працювати з географічною картою як джерелом географічних знань.
Обладнання: фізична карта півкуль, атласи, підручники.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку
1.     Організаційний момент.
 2.     Актуалізація опорних знань і умінь учнів.
Прийом Гра „ Вірю – не вірю”
-         Чи вірите ви в те, що в кожній точці земної поверхні меридіан спрямований на північ і південь?
-         Чи вірите ви в те, що всі точки, розташовані на певній паралелі, знаходяться на однаковій відстані від екватора?
-         Чи вірите ви в те, що через будь – яку точку земної поверхні можна провести паралель і меридіан?
-         Чи вірите ви в те, що довжина 1  у кілометрах на паралелі – величина стала і дорівнює 111 км?
-         Чи вірите ви в те, що за допомогою градусної сітки можна визначити точне місцерозташування будь – якого об’єкта на земній поверхні?
Розв’язування чайнворда „ Географія”

3.     Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.
Прийом „ Проблемне питання”
Минулого уроку ви дізналися про меридіани і паралелі, що утворюють градусну сітку. Завдяки градусній сітці можна визначити напрямок, вказувати положення частин територій, об’єктів. Однак головною таємницею градусної сітки є її здатність точно вказувати на розташування об’єкта на земній поверхні. Сьогодні на уроці ви розгадаєте цей головний секрет. В який же спосіб за допомогою градусної сітки можна знайти потрібний об’єкт на карті чи глобусі.

4.     Вивчення нового матеріалу
За паралелями визначають одну із складових географічних координат –
географічну широту місцевості.
Паралелі – умовні лінії на карті та глобусі, що проводять паралельно екватору.
За формою паралелі кола, радіус яких зменшується до полюсів. Екватор найдовша паралель ( близько 40000 км).
Географічна широта – відстань у градусах від екватора  до певного місця.
Розрізняють широту північну( пн.ш.) для точок розташованих на північ від екватора, і південну (пд. ш.). – на південь від нього.
Географічна широта екватора – 0 , а полюсів 90 пн.ш.,90 пд.ш.
Визначення географічних координат .( Робота в парах)
Визначити георафічну широту міст: Київ, Москва, Вашингтон, Буеннос – Айрес.

5.Закріплення вивченого матеріалу.
Прийом „ Картографічний практикум”
За фізичною картою визначте географічну широту :
Влк. Фудзіяма, влк. Еребус, влк. Кіліманджаро.
 
6.Підсумок уроку.
Запитання
Що таке географічна широта?
Яка географічна широта полюсів та екватора?
Назвіть найдовшу та найкоротшу паралель.

7. Домашнє завдання.
 Опрацювати відповідний текст підручника.

Немає коментарів:

Дописати коментар