Тема. Поверхневі води. Загальні гідрографічні особливості.
Мета: поглибити практичні уміння характеризувати водні ресурси України та
визначати основні проблеми їх використання; сформувати поняття характеристики
річок; продовжити виховання в учнів ощадливого ставлення до природи.
Обладнання: фізична карта України, атласи.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і умінь.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація опорних
знань і умінь учнів
Бесіда за запитаннями.
-
Яку частку від загальної кількості води на Землі складає
прісна вода?
-
Чи вичерпуються запаси прісної води?
-
Які води належать
до внутрішніх?
-
Від яких компонентів природи залежить густота річкової
сітки?
-
Річковий стік?
3. Мотивація навчальної і
пізнавальної діяльності учнів.
Вода – добре знайома кожному із нас безбарвна
рідина без смаку і запаху, з нульовою калорійністю. Водночас вода – найцінніший
мінерал на Землі, бо вона є основою існування будь – якої форми життя, будь –
якого організму.
4. Вивчення нового
матеріалу.
Річки, озера, болота разом утворюють гідрографічну
мережу, яка доповнюється водосховищами, каналами , ставками. Гідрографічні
особливості території залежать від кліматичних і геологічних умов, рельєфу, ґрунтів, рослинного покриву, господарської діяльності людини.
В Україні налічується понад 71 000 річок і струмків. Річки належать до
двох морських басейнів – Азово – Чорноморського й
Балтійського, та дуже різняться за своїми характеристиками. Так, 4 тисячі річок
завдовжки перевищують 10 км,
120 річок – 100 км,
і тільки 8 річок завдовжки понад 500
км.Гідрографічна мережа на території України добре
розвинута в північно – західних районах, малорозвинута – у степу – між Дунаєм і
Південним Бугом
РОБОТА УЧНІВ З ФІЗИЧНОЮ КАРТОЮ УКРАЇНИ І АТЛАСОМ ЗА ЗАВДАННЯМ.
1) Назвіть річки, що належать до басейну:
а ) Азово – Чорноморського;
б) Балтійського.
2)Басейн якої річки займає найбільшу плащу на території України?
3)Заповніть таблицю
|
Назва річки
|
Довжина
|
Де бере початок
|
Куди впадає
|
Найбільші притоки
|
Господарське значення
|
|
Дніпро
|
|
|
|
|
|
5.Закріплення нових знань і умінь учнів.
Бесіда за запитаннями.
-
Яка густота річкової сітки в Україні?
-
Басейни стоку річок України?
-
Які особливості річок Поділля?
-
У якому регіоні України річкова система найгустіша?
6.Підсумок уроку.
- річкова сітка України є густою;
- основними басейнами стоку річок є Азово – Чорноморський і Балтійський.
7.Домашнє завдання.
Опрацювати відповідний текст у
підручнику.
Немає коментарів:
Дописати коментар